Zapachy sprzyjające jeździe samochodem: Mięta i cynamon - zmniejszają uczucie irytacji. Cytryna i kawa - poprawiają poziom koncentracji, ułatwiają czyste myślenie. Morska bryza - działa relaksująco i uspokajająco.
Zapachy, których należy unikać w aucie: Rumianek, jaśmin, lawenda - używane w większości kwiatowych odświeżaczy powietrza - są stosowane przy leczeniu bezsenności i mogą powodować nadmierne odprężenie. Zapachy leśne - mogą działać zbyt odprężająco, nie są polecane osobom cierpiących na katar sienny Zapach świeżego chleba - może wywoływać irytację, uczucie głodu, a przez to obniżenie koncentracji kierowcy.
Flaga
Po raz pierwszy kolory biały i czerwony - pochodzą z herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego - zostały uznane za narodowe 3 maja 1972. Wcześniej używano także innych barw. Zatwierdził je dopiero Sejm Królestwa Polskiego 7 lutego 1831 roku. Od czasu tej uchwały Sejmu podczas wszystkich powstań narodowych Polacy walczyli pod biało-czerwonymi sztandarami.
Biskupi zmienili czwarte przykazanie kościelne.
2013: Dotąd zakaz udziału w zabawach i jedzenia mięsa dotyczył wszelkich okresów pokutnych, czyli także każdego piątku. Episkopat zdecydował wykreślić ten dzień z przykazania.
W miejsce dotychczasowego zapisu przyjęto nową formułę, obejmującą jedynie Wielki Post: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach".
Zmianę zaakceptowali biskupi podczas 362. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Wieliczce.
Po odzyskaniu niepodległości kształt flagi i jej barwy sprecyzował 1 sierpnia 1919 Sejm Ustawodawczy. Biel jest kolorem orła znajdującego się na naszym godle oraz kolorem Pogoni, czyli rycerza galopującego na koniu, litewskiego godła. Obydwa te symbole narodowe umieszczane były na czerwonym tle.Ustawa z 1980 roku określiła barwę za pomocą współrzędnych trójchromatycznych i jest to karmazyn. Niestety, w praktyce spotykamy się z wieloma jego odcieniami.
Ważne jest także, by nasza flaga miała odpowiednia proporcje, by była prostokątem o proporcjach 5:8, z dwoma równymi pasami bieli i czerwieni, przy czym ten pierwszy kolor musi znajdować się na górze. Przepisy precyzują nie tylko to, jak flaga ma wyglądać, ale także to, jak powinna być powieszona. Jeśli wisi pionowo, to kolor biały ma być umieszczony po lewej stronie dla patrzącej na nią osoby. Powinna być umieszczona na drzewcu.
Flaga podlega ochronie prawnej; nie wolno na niej umieszczać np. reklam.
Co raz bardziej popularna jest bandera; co ciekawe, zgodę na jej używanie mają nie tylko jednostki wodne, ale także placówki dyplomatyczne; widoczne jest bardziej atrakcyjna.
Niestety w niektórych krajach podobne uroczystości są pretekstem do organizowania demonstracji nacjonalistycznych. Skrajnie ugrupowania wykorzystują je do demonstrowania swoich poglądów i w efekcie, zamiast pokazywać miłość do kraju, manifestują nienawiść do obcych.